Tarihimiz hakkında Bilgi Edinin

Hakkımızda

“Adalet, mülkün temelidir. Adaletin temeli ise savunmadır; bağımsız ve adil savunmayı sağlayanda avukatlardır..”

Başarımızın Anahtarı

2000 yılından Beri

Orhan Doğan Hukuk Ofisi olarak, kurucumuz Av. Orhan Doğan koordinatörlüğünde alanında uzman geniş kadromuzla Avukatlık ve Danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Mevzuatı yakından takip eden gelişime açık deneyimli avukatlarımız ile diğer çalışanlarımız, ekip çalışmasına uyumlu, çözüm odaklı, sistematik ve sonuca dönük çalışma prensiplerini benimsemişlerdir. Ofisimiz, üretken yapısıyla, hem kurumsal hem de bireysel tüm müvekkillerine en iyi hukuk hizmetini vermeyi kendisine hedef edinmiştir. Orhan Doğan Hukuk Ofisi olarak, tüm Türkiye çapında Sigorta Hukuku, İş Hukuku, Boşanma Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Deniz Hukuku, İcra ve İflas Hukuku öncelikli olmak üzere tüm hukuk alanlarında müvekkillerimize ve danışanlarımızla profesyonel hizmet vermekteyiz.

Tüm bu hizmetlerin en iyi biçimde verilmesi için avukatlarımızdan destek personelimize kadar tüm iş arkadaşlarımızın konularında yetkin ve istekli kişiler olmasına özen göstermekte ve değerli müvekkillerimizden gelen geri bildirimleri kayıt altına alarak sürekli gelişim prensibiyle hareket etmekteyiz.

Bu anlayışla sizlere de hukuki konularda hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Birbirimizi Tanımak ,

Konularında yetkin ve istekli kişiler olamasına özen göstermektir.

Haklarınızı Anlamak ,

Çözüm odaklı sistematik ve sonuca dönük çalışma prensiplerini benimsemiştir.

Hedeflerimizi Belirlemek ,

Tüm Müvekkilerine en iyi hukuk hizmetini vermeyi kendisine hedef edinmiştir.
Memnuniyet
97%
Kabul edilen Vakalar
92%
Başarı Oranı
98%

Uzman ekibimiz sizin İçin burada !

Değerli müvekkillerimizden gelen geri bildirimleri kayıt altına alarak , tüm hukuk alanlarında müvekkillerimize ve danışanlarımıza profesyonel hizmet vermekteyiz.

İlk Günkü gibi heyacını kaybetmeden yılmadan çalışıyoruz !

Bizler görevin ağırlığının ve öneminin farkındayız. Bizler,  kuruluşumuzdan bu yana, devletin temelinin adalet, adaletin temelinin ise savunma olduğuna inananlarız.

sigorta Hukuku

Sigorta sözleşmelerinde doğan uyuşmazlıkları çözüm için hukuki yollara başvurmaktır

değer Kaybı

Yasal yollara başvurup aracınızın gerçek değer kaybı tazminatını almaktayız

Pert Farkı

Kaza tarihindeki rayiç bedeli arasındaki farkı dava yoluyla tahsil etmekteyiz

Kusur İtirazı

Yasal yollara başvurarak kusur durumunun düzeltimesini sağlamaktayız

Hasar Farkı

Hasar gören aracın eksik ödenen işçilik ücretini hukiki yollarla tahsil edebilmekteyiz.

Hasar Red

Sigorta red etme sebebi doğru değilse , hasarı hukuki yollarla tahsil edebilmekteyiz
"Sigorta Hukuku uyuşmazlıkları başta olmak üzere her türlü hukuki sorununuza çözümler sunuyoruz”

Bilmemiz gereken Önemli Bilgiler

Sorular Ve Cevaplar

Kazadan önceki ikinci el piyasa değeri ile kazadan sonraki ikinci el piyasa değeri arasındaki düşüş farkına ‘araç değer kaybı‘ denir. Bu fark sigorta şirketinden talep edilmediği sürece hiçbir şekilde karşılanmaz.

Değer kaybı için haklı olduğunuz durumda karşı tarafın sigorta şirketine başvuruda bulunulduğunda, trafik sigortası kazada sorumluluğu olmayan ya da en az sorumluluğu olan kişinin değer kaybını karşılar. Eğer kazada sorumlu siz iseniz bu durumda trafik sigortasından tazminat talep edemezsiniz.

Karşı tarafın %100 kusurlu olması veya sizin %50 kusurlu olmanız gerekmektedir. Kaza süresinin 2 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.Meydana gelen hasarının değer kaybı talep edilecek hasarı ile aynı bölgeden olmaması gerekmektedir

Araç değer kaybı davası, kaza olayının öğrenildiği tarihten itibaren iki yıl içinde açılması gerekir. Ancak kazanın olduğu tarihten itibaren on yıl içinde araç değer kaybı davası açılmamışsa zaman aşımına uğrar

Piyasa koşullarının altında bir bedel ödenmesi durumunda Bilir kişi talep edilerek Rayiç bedel belirlenir ve sigorta şirketinden talep edilir. Aracın Ağır Hasarlı olması ve onarılması durumunda Bilir kişi tarafından inceleme yaptırılarak Araç Değer Kaybı hesaplanarak ilgili taraflardan talep edilmektedir.

Aracınızı özel serviste veya sigorta şirketinin anlaşmalı servisinde yaptırdıysanız aracınızdaki eksik, hatalı tamir işleminden kaynaklı oluşan maddi kaybı alabilme durumuna denir.

Sigorta şirketinin araç için kısmi ödeme yapmasından sonra ortaya çıkmaktadır. Sigorta şirketleri kasko poliçesi kapsamından mağdur sigortalının araç bedelini tam olarak ödemesi gerekmektedir. Ancak Sigorta şirketleri genel anlamda , eksik bedel ödenmektedir Açılacak tazminat davası ile fazlaya ilişkin haklarınızın dava yoluyla tahsil edilmesi gerekmektedir.

Alanında uzman bir avukat desteği ile konumu itibariyle  sigorta şirketlerine karşı işlemlerinizi takip ettirerek hak kaybına uğramanızın önüne geçebilirsiniz. Değer kaybına başvuru ve  tazminatını, Hasar Farkı tazmini  geri alma konusunda destek vermekte bu işlemler, konusunda bize ulaşabilirsiniz.